Tüm Blog Yazılarına Geri Dön

Uygulama Geliştirme

Uygulama Geliştirme

Uygulama Geliştirme (Web, Mobil, Masaüstü)

E-Ticaret ile ilgilenen kimseler, Amazon, E-Bay, Trendyol ve HepsiBurada gibi çeşitli firmalar aracılığı ile internet üzerinden satışlarını gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada özellikle de firmaların sağlamış olduğu kolaylıklar, beraberinde bazı negatif durumları da beraberinde getirmektedir. Özellikle de kişilerin herhangi bir vergiye tabi tutulmaması, kolay bir şekilde firmalardan alınan uygun fiyatlı ürünlerin kazanç olanaklarının da üzerine eklenerek satılması gibi durumlarda büyük etkisi bulunmaktadır. Bunun yanında olumsuz olarak sayabileceğimiz en önemli özelliklerden bir tanesi de sitelerin satışlar üzerinden belirli bir miktarda komisyon ücreti kesiyor olmasıdır. Dolayısıyla da bazı E-Ticaret satıcıları, kendi internet sitelerini açarak kendi uygulamaları üzerinden herhangi bir kesinti olmadan satışlarını yapmaya başlamıştır.


E-Ticaret Uygulaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendi E-Ticaret için uygulama geliştirmeisteyen girişimcilerin bu noktada dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar elbette ki mevcuttur. Özellikle de diğer kullanıcıların siteye rağbet gösterip istedikleri ürünleri satın almak istediklerinde listenin ilk sıralarında sizin  geliştirdiğiniz sitenin üst sıralarda görünmesi için üstüne düşerek ve kaliteli bir şekilde uzman geliştiriciler tarafından dizayn edilmesi gerekir.

Uygulamanın geliştirilme aşamasında mobil ve masaüstü destekli geliştirilmesi, her platformdan kolay bir şekilde erişilmesi için önemli bir nokta olacaktır. Aynı zamanda web tabanlı bir şekilde geliştirilmesi de ilerleyen süreçlerde aşırı yoğun bir kitlenin site üzerinden alışveriş yapması noktasında sitenin ayakta kalması için önemlidir.

Bir sonraki aşama için site içinde satılan ürünlerin geniş yelpazede olması ve çeşitliliğin oldukça fazla olmasına dikkat edilmelidir. Kaliteli ürünlerin uygun fiyatlı olması da yine dışarıdan gelen müşteriler için ziyaret ihtimalini arttıracaktır. Uygulama geliştirmeaşamasında son derece sade ve kullanışlı olması gerekir. Site üzerinde sepete ekle ve internet bankacılığı yöntemlerinin eklenmesi de pratiklik açısından önem arz etmektedir.