Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medyanın E-Ticaret üzerinde oldukça etkisi vardır. Sosyal medya hesabınız markanızın profilini ve ürünlerinizi yansıtır ve satış yapabileceğiniz alanlarada dönüşebilmektedir. Doğru Sosyal medya haritası ile Instagram ve Facebook’dan sipariş alabilir ve markanızı büyütmeye devam edebilirsiniz. Tabii ki doğru kitleye odaklanmanız gerekmektedir. Örneğin ayakkabı ürünü satan bir firması olduğunuzu varsayalım. Ayakkabıyla ilgilenen kitle yerine arabayla ilgilenen kitleye ulaşmayı hiç kimse istemez. Burada Sosyal Medya reklamlarını doğru strateji ile yönetmek gerekmektedir. Kitlenizi bütüyüp, genişletirken pixelkodunuzuda web sitenize doğru bir şekilde entegre etmeniz şart! Aksi hale reklam tarafına ayrılmış bütçeniz sizi hüsrana uğratabilir. Yazılım ile pixel kodunu ekleyip, doğru çalıştığından emin olmanız gerekiyor. Çağımızda hızla büyüyen Instagram tarafında daha kapsamlı reklam çalışmaları, organik Instagram akış ve keşfet tarafında bulunmanız markanızın hızlı büyümesine olanak sağlayacaktır.
Sosyal Medya Reklam Modelleri ve Yapılabilecekler;
REM ( Return User ADD)
- Yeniden pazarlama reklamı yaparak daha önce web siteniz, instagram, facebook gibi alanlarda sizinle etkileşimde bulunan kullanıcıları hedeflemenizi ve reklam gösterimi yapmanıza olanak sağlayan reklam modelidir.
Dönüşüm Reklamları
Dönüşüm reklamları aslında satış odaklı reklamlardır. Fakat yeni bir marka iseniz dönüşüm reklamından ziyade marka bilirliği çalışması yapmak daha doğru olacaktır.
Benzer Hedef Kitle
Satışını yaptığınız ürünlerle ilgilenen kullanıcılarına benzer hedef kitle sağlayarak, kendi hedef kitlenizi oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Bu sayede satış yaptığınız ürünlerle ilgili potansiyel kitleyi yakalamanız mümkün.
Demografi ve Hedef Konum
Satış yaptığınız ürünlerin belli bir yaş aralığında ve konumda satılmasını istiyorsanız, bunun için demografi alanını iyi yönetmeniz gerekmektedir. Türkiye’ye gönderim sağladığınız ürünlerin yurtdışında ki insanların reklamlarınızı görmeye luzüm yok. Bütçenizi gereksiz ve savurgan kullanmak istemezsiniz.